Документи

 Загальнопартійні документи

1. Програма партії Демократичний альянс
2. Статут

А ось дуже важлива цитата зі статуту, вона стосується поточної роботи. Я даю її в трохи зміненому від статуту вигляді (кому цікаво, нехай порівняє)
===

2.3. Для здійснення своєї мети та завдань Партія у межах діючого законодавства вживає практичних заходів по таких напрямках[1]:
2.3.1.      Виборці
A.         За допомоги всіх наявних засобів, форматів та каналів інформаційного обміну поширює інформацію про Партію серед населення України з метою:
·        аргументованої зміни суспільної думки стосовно шляхів розвитку країни в напрямку цінностей і програмних положень Парті.
·        залученню до числа виборців, симпатиків та членів партії якомога ширших верств населення.
B.         Вивчає суспільну думку, забезпечує підтримку активної ролі населення:
·        у формуванні та реалізації державної політики, розробці та обговоренні пропонованих Партією заходів у всіх галузях суспільного життя;
·        у формуванні складу органів державної влади, місцевого самоврядування;
·        у здійсненню контролю за діяльністю органів управління, рівня додержання ними діючого законодавства та ефективністю виконання попередніх рішень.
C.         Організує і проводить у встановленому законодавством порядку масові заходи (збори, демонстрації, мітинги, пікетування, марші, тощо) на виконання рішень відповідних органів Партії.
2.3.2.      Діюча влада
A.         !!![2] Проводить моніторинг діяльності органів влади і місцевого самоврядування, доносить до суспільства позицію Партії стосовно рішень влади з важливих питань суспільного життя.
B.         Бере участь у підготовці рішень, розробці комплексних та цільових програм з вирішення політичних, соціально-економічних, науково-технічних, гуманітарних та інших важливих питань українського суспільства, а також вживає необхідних заходів, спрямованих на їх реалізацію.
C.         Розробляє, обговорює та вносить пропозиції до органів державної влади України та органів місцевого самоврядування.
D.         Одержує відповідно до чинного законодавства України від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ та організацій інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей та завдань.
E.         Представляє і захищає законні інтереси своїх членів або громадян, що звернулись по допомогу до партійних організацій, в органах державної влади та місцевого самоврядування.
2.3.3.      Виборчі кампанії
A.         Бере участь у виборах Президента України, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у порядку, встановленому діючим законодавством.
B.         Бере участь у формуванні виконавчих органів державної влади і місцевого самоврядування для здійснення своїх статутних і програмних завдань через своїх представників у цих органах.

2.3.4.      Партнери
A.         !!![3] Формує і підтримує партнерські стосунки з партіями ліберального та соціалістичного спрямування, а також християнськими конфесіями у спільній роботі в погоджених формах та напрямках.
B.         Формує і підтримує партнерські стосунки з організаціями громадянського суспільства - молодіжними, жіночими, національними, культурними та іншими об’єднаннями громадян, що поділяють цінності та програмні положення Партії.
C.         Підтримує міжнародні зв’язки з політичними партіями, громадськими організаціями інших держав, міжнародними і міжурядовими організаціями, засновує (вступає у) міжнародні спілки, що здійснюють свою діяльність на засадах і в напрямках, близьких Партії.
D.         [4]Сприяє розвитку громадянського суспільства в країні, розвитку та зміцненню міжнаціональних відносин, дотриманню політичних, економічних, соціальних та інших прав і свобод людини;
1.1.1        Партія проводить також інші заходи, не згадані в цьому пункті, виходячи з потреб, визначених її організаціями чи органами відповідним чином.


[1] Можна дати текст "в порядку пріоритетів", а можна просто мати це на увазі. Але те, що пріоритети мають бути – це однозначно. Тобто, про це треба говорити і привчати людей, що саме з головного треба починати і не відволікатись на менш важливе (не будемо казати другорядне, це не правильно). Відповідно, порядок підпунктів можна змінити, виходячи саме з того, що вважати більш важливим.
[2] Новела. Ідея в тому, щоб ті члени партії, які виступають в ролі фахівців чи відповідальних за певні напрямки роботи, і що в майбутньому будуть брати участь у виборах як кандидати від Партії, щоб вони були в курсі справ цих органів, подавали суспільству явний знак на користь того, що вони не просто прагнуть влади, а знають, що треба міняти і як.
[3] Це новела, але не думаю, що спірна.
[4] Цей пункт я б видалив, бо він частково дублює те, про ще сказано вище, а частково просто є неконкретним.

===

...

Документи обласної організації

1. Поточна програма
И тут ми маємо порівняти, що нам пропонує статут,
і що ми маємо в своїй програмі. Чи все так як треба?
Програма до виборів мера
...
...

Різні способи форматування.
Не дуже багаті, але є.

Немає коментарів:

Дописати коментар